Steeds meer zzp’ers sparen en beleggen om het risico van arbeidsongeschiktheid af te dekken. Het aantal mensen met een arbeidsongeschiktheidsverzekering (aov) groeit nauwelijks.
Dat blijkt uit de Zelfstandigen Enquête Arbeid (ZEA) van TNO en cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Aan de enquête deden ruim zesduizend ondernemers mee.
Aan hen werd onder meer gevraagd of ze voorzieningen treffen tegen arbeidsongeschiktheid. Anders dan bij werknemers, zijn ondernemers niet verplicht verzekerd daartegen.
Lees het hele artikel · 12/3/2023 · Bron: RTL Nieuws
Lees ook: Meer zzp’ers dekken zich in tegen arbeidsongeschiktheid
Redactie ZZP Nieuws – Redactie ZZP Nieuws publiceert sinds 2014 dagelijks nieuws, duiding en achtergronden voor zelfstandig ondernemers in Nederland. De redactie werkt vanuit primaire bronnen — Rijksoverheid, rechtspraak, Kamerstukken en CBS — en plaatst ontwikkelingen waar mogelijk in de context van eerdere wetgeving en beleid. Onafhankelijkheid van overheid, vakbonden en commerciële partijen staat voorop. Lees meer over de redactie.
